makijaż oczu

Jak wykonać makijaż oczu? Kosmetyki dla oczu

Staranny i poprawny makijaż oczu można wykonać zaledwie w dziesięć minut. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę fakt, że dzięki temu będziemy przez cały dzień wyglądać świeżo i przyjemnie. W dalszej części artykułu poznasz także najważniejsze zasady dbania o skórę wokół oczu.

Co nam jest potrzebne do makijażu oczu?

Przede wszystkim dobrej jakości kosmetyki, w tym cienie do powiek. Warto zaznaczyć, że dobra jakość nie oznacza wcale górnej półki cenowej. Niezbędne do zrobienia makijażu będzie również lusterko oraz wystarczająco dobrze oświetlone miejsce. Niektóre kobiety malują się przy lustrze w łazience wykorzystując mocne światło łazienkowych reflektorków, inne robią to przy toaletce w sypialni. Dobrze jest wybrać takie miejsce, które zapewni nam w miarę możliwości dostęp światła dziennego.

Makijaż oczu krok po kroku

Malowanie oczu rozpoczynamy zawsze od nałożenia korektora pod oczy. Taki zabieg nie tylko zamaskuje różnego rodzaju przebarwienia i cienie, ale również rozświetli nasze spojrzenie. Bardzo ważny jest kierunek aplikacji korektora. Pamiętajmy o tym, aby jego nakładanie rozpoczynać zawsze od wewnętrznego kącika oka. Tam nasza skóra jest najciemniejsza. Nie nakładajmy korektora zbyt dużo.

Pod cień aplikujemy zawsze bazę. To kluczowy etap w makijażu oczu, ponieważ baza będzie zapobiegała zbieraniu się cienia w zagłębieniu oka. Jak ją nałożyć? Wystarczy zrobić kreskę zaczynając od zewnętrznej części powieki i delikatnie ją rozsmarować.

Dopiero po tych zabiegach, możemy przystąpić do aplikacji cieni. Wykorzystajmy gotowe zestawy np. trzech cieni zbliżonych do siebie kolorystycznie:

  • Większość powieki malujemy najjaśniejszym odcieniem. Nakładamy go aż do kości pod brwiami.
  • Ciemniejszy odcień nakładamy wyłącznie na powiekę.
  • Najciemniejszy odcień aplikujemy w zagłębieniu oka.

Aby uzyskać naturalny efekt mieszamy cienie na łączeniach różnych odcieni, najlepiej za pomocą pędzelka. Jeżeli mamy proste rzęsy dobrze jest podkręcić je nieco za pomocą zalotki. Końcowy etap makijażu oczu to nałożenie tuszu do rzęs. Tusz nakładamy zarówno na górne, jak i dolne rzęsy. Ten sposób malowania oczu możemy wykorzystać zarówno do makijażu dziennego jak i wieczorowego.

Zobacz:  Jak wykonać makijaż brwi?

ABC pielęgnacji skóry wokół oczu

W pierwszej kolejności właśnie w okolicach oczu widać stres, zmęczenie i zbyt wiele przepracowanych godzin. Skóra wokół oczu jest o wiele bardziej cieńsza niż skóra twarzy. Nie zawiera gruczołów łojowych, co powoduje szybsze przesuszanie tych okolic. Nieprzespane noce, godziny spędzone przed komputerem, nie wpływają pozytywnie na jej wygląd. Zanieczyszczenie środowiska, mrużenie oczu oraz niektóre kosmetyki, zwiększają wrażliwość i przyspieszają powstawanie zmarszczek mimicznych. Gdyby doliczyć jeszcze do tego spanie z nałożonych makijażem, brak odpowiednich preparatów pod oczy, palenie tytoniu i wiele innych, aż strach pomyśleć co o tym wszystkim sądzi nasza skóra. Niezależnie od jej stanu jeszcze nie wszystko stracone.

Dlaczego tak istotny jest demakijaż okolic oczu?

Pierwszym krokiem do odpowiedniej pielęgnacji okolic oczu jest staranny demakijaż. Kosmetyki do tego przeznaczone muszą jednocześnie dobrze oczyszczać i nie powodować podrażnień. Do tego celu możemy zastosować płyny dwufazowe lub płyny micelarne, które nanosimy na płatki kosmetyczne. Te, na krótką chwilę nakładamy na zamknięte oczy, by zmiękczyć tusz na rzęsach. Następnie kolistymi ruchami kierunku worka spojówkowego (zgodnie z porostem brwi) usuwamy makijaż. Bardzo ważne jest, by zmywać makijaż przed snem, gdyż pozostawienie kosmetyków kolorowych na noc powoduje wysuszenie skóry, co w konsekwencji przyspiesza proces starzenia skóry.

Kosmetyki dla zdrowo wyglądających okolic oczu

Kolejnym etapem pielęgnacji skóry wokół oczu prawidłowy dobór kremów. Wraz z wiekiem wymagania naszej skóry rosną. Nawet już przed 30. rokiem życia powinnyśmy zacząć stosować lekkie kremy bądź preparaty o konsystencji żelowej, których skład zazwyczaj jest bogaty w witaminy. Kremy dla osób po 35. roku życia powinny zawierać stymulujące skórę do odbudowy kolagenu oraz przeciwutleniacze witamin A, C, E. Wraz z upływem czasu preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu muszą być bardziej skoncentrowane, zawierać składniki o działaniu przeciwzmarszczkowym i mieć odżywczą konsystencję, by ją napiąć i głęboko nawilżyć. Ważne jest, by zawierały składniki aktywne tj. kwas hialuronowy, ceramidy, peptydy oraz proteiny.


Od redakcji:

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z ProNaturalnie.pl, internetowego sklepu z kosmetykami i suplementami.

Przeczytaj także:


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz