laserowa korekcja wzroku

Skuteczność laserowej korekcji wzroku

W przypadku wszelkich możliwych wad wzroku najważniejszą kwestią dla chorych są możliwości ich wyleczenia. Nie wszystkie bowiem dolegliwości można zniwelować za pomocą tradycyjnych środków. Jeżeli cierpimy na mało zaawansowaną dalekowzroczność (lepiej widzimy obiekty nieco oddalone) bądź szczególnie często występującą krótkowzroczność (charakteryzująca się tym, iż nie mamy problemów z dostrzeżeniem przedmiotów będących bardzo blisko), nasza wada może zostać wyleczona za pomocą specjalnych okularów korekcyjnych bądź soczewek kontaktowych. Ich wybór w głównej mierze uzależniony jest od naszych indywidualnych upodobań, jeżeli jednak wada jest zbyt duża, jesteśmy alergikami bądź cierpimy na poszczególne choroby ogólnoustrojowe, jedyną metodą umożliwiająca pełne wyzdrowienie jest laserowa korekcja wzroku. Zalecona jest ona również pacjentom cierpiącym na tak zwany astygmatyzm, który charakteryzuje się głównie tym, iż obserwowany przez nas obraz jest w różnym stopniu i pod różnym kątem rozmazany.

Kwalifikacja do zabiegu

Oczywiście najlepszą metodę leczenia musi wybrać lekarz specjalista, który najpierw wykonuje odpowiednie badanie wzroku, polegające na kilku zróżnicowanych czynnościach, mających określić między innymi nasze zdolności spostrzegania oraz sposób skupiania światła na gałce ocznej.

Wspomniana już laserowa korekcja wzroku jest związana z serią zabiegów, które zapewniają natychmiastowy efekt poprawy funkcjonowania oczu. Występują one w kilku odmianach, wśród których wymienić należy przede wszystkim fotokeratektomię refrakcyjną, a także metody LASIK i LASEK. Różnią się one między innymi zastosowanymi technikami, a także rodzajami i intensywnością wad, które są w stanie skutecznie i bezpiecznie leczyć.

Podstawowym atutem tego typu rozwiązań jest wspomniana już szybkość działania. Efekt zostaje uzyskany niemal natychmiast, a także jest utrzymywany do końca życia. Podstawowym kryterium, które musimy spełnić, to ukończenie 20. roku życia, a także brak poważniejszych dolegliwości. Niemniej największą barierą związaną z tego typu zabiegami są finanse. Koszt operacji jednego choćby oka waha się bowiem w przedziale od 1,500 do nawet 2,500 złotych, co oczywiście stanowi dla wielu przeszkodę nie do przebrnięcia.


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz