strach przed karaluchami

Mleko karaluchów superpokarmem przyszłości?

Badania indyjskich naukowców z Uniwersytetu Biologii Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej (nowy dział medycyny opierający się na zastępowaniu starych i chorych komórek, nowymi i zdrowymi) pokazują, że jeden z gatunków karaluchów żyjących w krajach południowo-zachodniej Azji oraz wyspach na Ocean Spojnym, wydziela substancję o zdecydowanie lepszych właściwościach niż mleko ssaków. Mowa o Diploptera punctata, które należy szukać w takich krajach jak Australia, Chiny, Fiji, Indie, Indonezja, Malezja, Papua Nowa Gwinea, Tajlandia, Wietna, Sri Lanka, a także na Hawajach i Cyprze. Jest to jedyny gatunek karaluchów, nie składający młodych w formie jaj, a żywych embrionów, którym dostarczają złoty środek.

Zalety odżywczego mleka

Jest to bogaty w białko, tłuszcze, aminokwasy oraz węglowodany płyn o trzykrotnie większej wartości kalorycznej od krowiego mleka, wydzielany przez macicę, znajdującą się w odwłoku karalucha. W zasadzie substancja ta nie może być nazywana mlekiem, ponieważ embriony wchłaniają dostarczoną do organizmu ciecz, magazynują ją w jelitach wraz z kryształami białek i stopniowo dostarczają do organizmu wraz z rozwojem embrionu.

Dla kogo mleko karaluchów?

Niestety substancja nie może być spożywana w obecnej formie przez ludzi, ale stanowi podstawę do badań nad utworzeniem syntetycznego mleka, w którym białka istnieją w formie kryształów.
Największy problem przed naukowcami, to wbrew pozorom nie tylko produkcja syntetycznej substancji, ale przekonanie ludzi do konsumpcji tego typu pokarmu.

źródło – Newsmax.com


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Tags:

Zostaw komentarz