modne okulary korekcyjne dla osoby starszej

Modne okulary korekcyjne dla osoby starszej

Czy zdarza ci się gorzej widzieć przedmioty położone blisko? Masz problem z odczytaniem SMS, drobno zapisanego tekstu w gazecie lub książce? A może niewyraźnie widzisz obraz wyświetlany na ekranie telefonu? Jeśli ukończyłeś 40. rok życia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trudność widzenia z bliska, zwłaszcza słabo oświetlonych elementów, dotyczy właśnie ciebie. Nie ma jednak powodu do obaw, ponieważ starczowzroczność określana także jako prezbiopia nie jest chorobą, a naturalnie pojawiającą się dysfunkcją.

Wraz z wiekiem obniża się elastyczność soczewki oka, a otaczające ją mięśnie wykazują mniejszą sprawność. Proces jest nieodwracalny, jednak istnieją efektywne metody, poprawiające jakość widzenia oraz przywracające dawną sprawność. Jednocześnie okulary korekcyjne dostępne są w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach, dzięki czemu można wybrać model najbardziej odpowiadający indywidualnym preferencjom oraz aktualnym trendom.

Co powinieneś wiedzieć o szkłach progresywnych?

Szkła progresywne JZO (dawniej Jeleniogórskie Zakłady Optyczne) cechuje unikatowa jakość oraz gwarancja bezpieczeństwa. Innowacyjność szkieł progresywnych polega na połączeniu w jeden produkt wielu, pozornie rozbieżnych, potrzeb. Inwestując w jedną parę okularów można zyskać remedium na wszystkie problemy w zakresie wzroku niezależnie od głębokości wady, etapu choroby, preferowanych aktywności czy wybranej oprawki. Górna część okularów odpowiada za wyraźne widzenie obiektów położonych daleko, z kolei dolna za widoczność przedmiotów znajdujących się blisko. Środkowa część umożliwia poprawną obserwację obiektów umiejscowionych mniej więcej w połowie. Zmiany obrazu odbywają się zupełnie naturalnie, nie obciążając oczu.

Modnie po pięćdziesiątce

Progresywne soczewki okularowe wcale nie muszą być otoczone nienaturalnie dużymi oprawkami, jak sądzono do tej pory. Rozwój w zakresie wiedzy optycznej pozwolił tak przeprowadzać badania i dobierać właściwe szkła korekcyjne, by klient mógł cieszyć się nie tylko zdrowym wzrokiem, ale też estetycznymi oprawkami. Właściwie nie ma przeciwwskazań do wyboru pożądanych kształtów oprawek. Największą popularnością cieszą się oprawki w jednolitym kolorze, okalające całe szkło. Część nakładana na uszy wybierana jest wtedy w nieco ciemniejszym odcieniu niż same oprawki. Bardzo interesujący model stanowią okulary, których oprawki znajdują się tylko nad górną częścią szkieł, podkreślając oryginalność okularów. Wśród osób starszych dominują ciemniejsze kolory oprawek: czerń, brąz lub czerwień.

Zobacz:  Jagoda kamczacka i borówka amerykańska - właściwości zdrowotne

Więcej informacji znajdziesz na www.czasnawzrok.pl


Od redakcji:

Informacje o tematyce medycznej prezentowane w artykule mają charakter poglądowy, nie mogące zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej. W tym celu należy udać się do lekarza internisty lub lekarza o konkretnej specjalizacji. Artykuły przygotowane przez zespół portalu ZdroweMysli.pl mają charakter informacyjne – w razie problemów ze zdrowiem nie wahaj się w podjęciu decyzji o konsultacji lekarskiej.


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz