intensywność płaczu u niemowląt

Płacz niemowląt w zależności od kraju

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersitet of Warwick wskazują, że intensywność płaczu u niemowląt może zależeć od kraju ich pochodzenia. Przeanalizowano pierwsze trzy miesiące życia i wyznaczono średnią ilość płaczu dla każdego momentu w tym okresie czasu. W przeprowadzonym badaniu zwrócono uwagę właśnie na skłonności danej społeczności do płaczu, a więc na kraj pochodzenia, zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Do pozostałych czynników mających wpływ na wyniki badań wliczono także cechy rodziców, ich podejście do wychowywania, okres ciąży oraz uwarunkowania genetyczne.

Płacz u niemowląt w zależności od długości życia … i kraju

Niektóre niemowlęta płaczą niewiele (30 minut na dzień) lub dużo (nawet do 5 godzin), ale zgodnie z przeprowadzonymi badaniami nad 8700 dzieci wynika, że płaczą one średnio:

  • 2 godziny w pierwszych dwóch tygodniach życia;
  • stopniowy wzrost w kolejnych tygodniach aż do 2 godzin i 15 minut w szóstym tygodniu życia;
  • stopniowy spadek w kolejnych tygodniach aż do 1 godziny i 10 minut w dwunastym tygodniu życia.

Z przeprowadzonych badań wynika, że najwięcej płaczą niemowlęta z Wielkiej Brytanii, Kanady, Włoch i Holandii, natomiast poniżej średniej znajdują się niemowlęta z Danii, Niemiec i Japonii.
Poza intensywnością płaczu wskazano także na ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej, definiowanej jako płacz powyżej trzech godzin na dzień przez co najmniej trzy dni w tygodniu. Najwyższy jej poziom jest w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Włoszech, a najniższy w Niemczech i Danii.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że kolka u niemowląt może zależeć od samopoczucia matki, jak i jakości przyjmowanego pokarmu, dlatego należy bacznie zwrócić na nie uwagę i omówić sposób postępowania z pediatrą. Rozdrażnienie u niemowląt wywołuje także zbyt duża ilość bodźców zewnętrznych, dlatego starajmy się je ograniczać.


Źródło – Reuters.com


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz