makijaż dla starszej osoby

Makijaż kobiety dojrzałej

Makijaż dla kobiet dojrzałych różni się pod pewnymi względami od tego, który wykonuje się w przypadku osób młodych. Ten typ makijażu ma wiele wspólnego z makijażem skóry suchej, jako, że skóra kobiet dojrzałych często ma skłonności do przesuszania.

Jak powinny malować się kobiety dojrzałe?

Nie ma szczegółowych wytycznych co do tego jak powinny malować się kobiety dojrzałe. Jest jednak kilka wskazówek, które mogą się okazać dla tej grupy wiekowej przydatne. Jedną z nich jest dostosowanie makijażu do swoich aktualnych potrzeb. Jeżeli przez wiele lat malowałyśmy na powiece grubą kreskę eyelinerem, a skóra na naszych powiekach stała się wiotka, być może powinnyśmy z tego zwyczaju zrezygnować. Intensywna kreska, która załamuje się na powiece nie wygląda najbardziej estetycznie. Być może warto zastąpić ją kreską malowaną kredką do oczu i utrwalaną cieniem?
Kolejną kwestią jest wybór podkładu. Nawet jeżeli w młodości miałyśmy skórę tłustą, lub mieszaną, w późniejszym wieku może się ona zmienić. Starsze kobiety częściej są posiadaczkami skóry suchej. Doskonałym pomysłem w takim wypadku jest sięgnięcie po podkłady rozświetlające, które mają dodatkowo często także właściwości przeciwzmarszczkowe.
Powinniśmy zainteresować się również przeciwzmarszczkowymi bazami pod makijaż, które często produkowane są na bazie silikonu. Taka baza jest w stanie bardzo wygładzić skórę, wyrównać ją, sprawiając, że zmarszczki są mniej widoczne. Do przypudrowania podkładu dobrze jest użyć drobno zmielonego pudru rozświetlającego.

Jak prawidłowo malować oczy?

W przypadku makijażu oczu dobrze jest zrezygnować z perlistych, bardzo błyszczących cieni do powiek, warto natomiast zainteresować się kosmetykami matowymi. Sam makijaż jest w dużej mierze uzależniony od budowy naszego oka. W przypadku wielu dojrzałych kobiet doskonale sprawdza się granatowa kredka do oczu. Odpowiednio zaaplikowana jest w stanie znacznie odmłodzić nasze spojrzenie. Dobrą praktyką jest używanie wysokiej jakości bazy pod cienie do powiek.

Zobacz:  Alfabet chorób XXI wieku – C jak Czerniak złośliwy

Gdzie szukać pomocy?

Z pomocy doświadczonej kosmetyczki bądź makijażystki powinny skorzystać te kobiety, które nie wiedzą jakich kosmetyków używać do cery dojrzałej oraz nie potrafią wykonać prawidłowego makijażu. Makijaż dla cery dojrzałej najlepiej wykonać pod okiem doświadczonej makijażystki, np. Eweliny Szajnar z autorskiego studia wizażu w Krakowie (więcej o tym w http://szajnar.pl/cennik). Jeżeli natomiast posiadacie już doświadczenie w malowaniu się, to bez problemu wykonacie makijaż korzystając z powyższych porad w naszym serwisie lub podobnych tego typu stron.

Przeczytaj także:


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz