wycieczki last minute

Wycieczki last minute – jak znaleźć dobre i tanie oferty?

Dla tych wszystkich, którzy nie dysponują za dużą gotówką, a marzą o wycieczkach w urokliwe zakątki świata – idealnym rozwiązaniem są oferty last minute. Wycieczki last minute oznaczają wyjazdy o znacznie obniżonej cenie (przeceny często sięgają nawet 70%) – które są jednak pełnowartościowym produktem.

Warunki podróżowania przy zakupie tego rodzaju oferty niczym się nie różnią od typowych ofert katalogowych.
Oferty last minute pojawiają się na kilka bądź kilkanaście dni przed wylotem. Sytuacja taka zdarza się w przypadku, gdy biuro podróży nie sprzeda wszystkich swoich miejsc bądź, gdy ktoś zrezygnuje w ostatniej chwili z wyjazdu.
Przedstawiamy kilka zasad poszukiwania okazyjnych ofert last minute (pomocna okaże się także wyszukiwarka: fostertravel.pl/last-minute).

I. Okazyjne terminy

Wycieczek last minute można poszukiwać przez okrągły rok. Najlepsze jednak terminy, w których obniżki cen są wyjątkowo duże to – okres od maja (po majowym weekendzie) do połowy czerwca. Biura podróży mają już wtedy wykupione samoloty czarterowe, podróżnych nie ma za dużo, a hotele chętnie obniżą ceny, aby tylko przedłużyć sezon. W wyżej wymienionych miesiącach można znaleźć oferty wycieczek (m. in. na greckie wysypy Rodos, Kreta, czy Zakynthos). Jak i w inne miejsca (m.in. Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Maroko).

Lubiący egzotyczne wojaże powinni poszukiwać oferty wyjazdów w okresie od początku roku do marca – można natrafić na naprawdę atrakcyjne zakątki (m.in. Kenia, Dominikana, Chiny).

Dobrą porą na szukanie tanich okazji jest czas przed świętami Bożego Narodzenia oraz okres tuż po Nowym Roku. Wysyp ofert w tych terminach wiąże się z tym, że wiele osób nie może pozwolić sobie na to, aby wrócić z wakacji na chwilę przed Wigilią, a samoloty są opłacone. Tak więc, jeżeli możemy wziąć urlop w grudniu, na pewno uda się nam upolować wczasy w bardzo przystępnej cenie i do ciekawego zakątka (m.in. Cypr).

Zobacz:  Zrzucamy kilogramy z ćwiczeniami kardio

II. Śledź oferty przez internet

Bardzo dużo biur podróży ma swoje wyznaczone godziny, w których szykowane są największe obniżki cenowe – biura podróży organizują np. „szalone środy”, robią upusty cenowe w weekend lub po godzinie 22 – ej. Chcąc znaleźć jak najlepszą okazję, należy śledzić oferty biur podróży przez internet.

III. Wyczucie czasu

To o czym należy pamiętać przy szukaniu ofert wycieczek last minute, to to, że nie jest regułą, iż dana wycieczka jest najtańsza na dzień przed wyjazdem. Zawsze obniżki cen podyktowane są podażą i popytem. Bardzo często zdarza się, że cena na tydzień przed wylotem jest niższa, aniżeli na przykład na dwa dni wcześniej. Musimy postawić na nasze wyczucie i zdecydować czy kupić bilet teraz, czy poczekać jeszcze trochę (licząc na większy upust).

IV. Ceny last minute

Ceny last minute dyktują takie czynniki jak:

 • kierunek,
 • termin wyjazdu,
 • czy organizatorowi bardzo zależy na sprzedaniu miejsc.
Ważne! Obniżki mogą sięgać nawet 70%.

Przykładowo tygodniowa wycieczka na Maderę poza sezonem może wynieś jedynie 1 tys. z kawałkiem, a do Kenii 3 tys. z kawałkiem.

V. Polowanie na okazyjne oferty

Ofert wycieczek last minute szukamy w biurach podróży, internecie (była już o tym mowa powyżej), na lotnisku.
Chcąc skorzystać z najlepszych okazji, musimy mieć sposobność podjęcia szybkiej decyzji – zdarza się bowiem, że wyjątkowe oferty pojawiają się na dzień bądź też w dniu wylotu.

Ważne! Najwięcej okazji na wyloty trafia się z Warszawy oraz Katowic.

Prawa kupującego wycieczkę last minute są takie same jak kupującego ofertę z cennika. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy rezerwujemy ofertę nazywaną traf bądź ruletka (są to z reguły wyjątkowo atrakcyjne cenowo propozycje, których minusem jest to, iż w umowie określony jest jedynie minimalny standard hotelu i region. Konkretny hotel zostaje przydzielony dopiero po dotarciu na miejsce). Pozostałe prawa klienta muszą być respektowane przez biuro podróży, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wycieczek kupowanych w promocji first minute.

Ważne! Szukając okazyjnych ofert wycieczek last minute, należy uzbroić się w cierpliwość. Wcześniej, czy później uda się upolować świetną okazję.

Was This Post Helpful:

2 votes, 5 avg. rating

Komentarze

 1. Dominik 29 grudnia 2017 at 23:52 - Reply

  Zaczynam polowanie na ciekawą ofertę. Od trzech lat nie byłem na wakacjach i potrzebuję już barrrdzo.

 2. Darek 24 listopada 2017 at 00:32 - Reply

  fajnie, tylko chciałbym pojechac na mecz pilki noznej Real Madryt – Barcelona – czy kiedys bedzie taka oferta?

  • Redakcja 24 listopada 2017 at 18:36 Reply

   Naszym zdaniem udział w meczu dobrze jest połączyć ze zwiedzaniem Madrytu i jego okolic. Niektóre biura podróży oferują dedykowane wyjazdy na mecze Realu w Madrycie, ale rzadko występują jako Last Minute.

Zostaw komentarz