problemy w związku

Związek i jego kryzysowe sytuacje

Ty i twój partner walczycie ze sobą przez cały czas lub po prostu wam się nie układa? Oto cztery oznaki informujące, czy nadszedł ten czas, aby rozpocząć życie miłosne od nowa.

Znak 1: Brak szacunku

Szacunek odgrywa istotną rolę w relacji, ponieważ pokazuje, że partner rozumie drugą połowę i nawet pomimo wad nie odnosi się do nich krytycznie. Jeśli któreś z was stale umniejsza rozmowę oraz przekracza granicę dobrych manier to takie zachowanie sugeruje, że jedna z osób przestała dostrzegać walory drugiej połówki. Bez wzajemnego szacunku miłość nie istnieje, a związek nie ma szansy rozwinąć się w nic poważnego.

Co robić z brakiem szacunku?

 • Powiedz swojemu partnerowi, co czujesz, gdy nie okazuje ci szacunku.
 • Po rozmowie postarajcie się aktywnie słuchać nawzajem i być bardziej pozytywnie nastawionym do siebie
 • Jeśli twój partner nie dostrzega problemu to niestety jesteś w sytuacji bez wyjścia i być może warto zakończyć tego typu związek.

Znak 2: Nie macie czasu dla siebie

Jeśli twój partner spędza wiele wolnego czasu bez ciebie oznacza, że straciłeś już jego zainteresowanie. By partnerstwo przetrwało wzajemnie trzeba inwestować czas dla obu stron. Nadmierne przywiązanie do rozrywek poza domem, które odbywają się bez drugiej połowy dają energię do nawiązywania nowych relacji i coraz większe oddalanie się od siebie. Jeśli Ty lub Twój partner nie wykażecie chęci wspólnych spotkań oznacza to, że nadszedł już kryzys.

Co robić z brakiem czasu dla siebie?

 • Wyznaczcie dla siebie taki okres wolnego czasu, w którym wspólnie oddacie się ulubionym zajęciom – może to być godzina dziennie, konkretny dzień tygodnia.
 • Zaskocz partnera spontanicznością, zorganizuj ciekawy wspólny wyjazd lub wyjście do kina.
 • Pokażmy, że mimo braku czasu myślimy o drugiej osobie.
Zobacz:  Jak dzięki niewielkim zmianom cieszyć się z ekologicznej łazienki?

Znak 3: Niezgoda w postawionych sobie celach

Chcesz więcej dzieci, a on nie? Myślisz o małżeństwie lub życiu za granicą, na co twoja druga połowa nie ma zamiaru się zgodzić. W niektórych przypadkach cele życiowe różnią się tylko w niewielkim stopniu, tak że warto postarać się być bardziej otwartym i poprawić komunikację między sobą. Niestety często zdarza się, że inne wyznaczniki życia mogą być oznaką problemów, których nie można przezwyciężyć. Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, czy można znaleźć kompromisowe rozwiązanie, z którego obie strony będą zadowolone.

Co robić z brakiem zgody w postawionych sobie celach?

 • Ważne nie jest skupienie się na przekonywaniu innych do swojego punktu widzenia, ale praca nad odpowiednim podejściem do wyznaczonych celów życiowych.
 • Negocjowanie w związku, tak aby obie strony były zadowolone ze wspólnych planów życiowych.
 • Dobre podejście do planów partnera – przedstawienie jej zalet i wad.

Znak 4: Nuda króluje

Jesteś już znudzona wzajemnymi relacjami i w twoim związku dominuje rutyna? Wszystkie relacje partnerskie przechodzą przez stadium stagnacji, częściowo dlatego, że po głębszym poznaniu i mijającym okresie fascynacji wspólne spotkania coraz bardziej powszednieją.

Co robić z nudą w związku?

 • Pomyśl o poszukiwaniu nowych wyzwań dla was obojga. Niech połączy was wspólne hobby.
 • Staraj się wprowadzić urozmaicenie w różnych dziedzinach waszego życia. Spróbujcie udać się do nowych miejsc, gdzie spędzicie miło czas.
 • Podczas wspólnych wieczorów nie korzystajcie z rozpraszających was rozwiązań – telewizor, komputer, telefony komórkowe – zacznijcie rozmawiać.
 • Jeśli ty lub twój partner nie jesteście zainteresowani wprowadzeniem zmian, to znak, że być może nie jesteście sobie pisani.


  Związek i partnerstwo to temat, który budzi twoje zainteresowanie? Czytaj o poradach rodzinnych i modowych w Webwomen.pl.


  Was This Post Helpful:

  0 votes, 0 avg. rating

  Zostaw komentarz