sapioseksualizm preferencja seksualna

Sapioseksualizm – o pociągu do ponadprzeciętnych jednostek

Jednych pociągają długie nogi czy wydatne piersi, drugich szczupła bądź umięśniona sylwetka a innych… ponadprzeciętny iloraz inteligencji. Tak, są osoby, które są w stanie poczuć pożądanie fizyczne do płci przeciwnej dopiero po nawiązaniu z nią intelektualnego kontaktu. Seksowny wygląd to więc nie wszystko. Jest to rodzaj fetyszu, któremu niektórzy nie są po prostu w stanie się oprzeć. Tak więc dobre wykształcenie i wiedza mogą w dużym stopniu wpłynąć na naszą atrakcyjność. Jest to kolejny powód dla którego warto się uczyć. Na czym polega sapioseksualizm?

Seksowna inteligencja

Sapioseksualizm jest jedną z preferencji seksualnych, która wiąże się z odczuwaniem pociągu seksualnego i emocjonalnego do osób z wysokim ilorazem inteligencji. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby być jakimś geniuszem czy mędrcem. Pociągające jest to, w jaki sposób dana osoba potrafi swoją inteligencję wykorzystać. Tak więc można powiedzieć, że inteligencja jest w przypadku takiej osoby jej seksowną cechą, czyli swego rodzaju atutem. Inteligentne żarty, filtr oparty na filozoficznych dysputach i bogate słownictwo – tym wyróżnia się bystry umysł.
Nie jest żadną nowością przecież, że osoby inteligentniejsze wyjadą się bardziej atrakcyjne. Wymagany jest co najmniej podobny poziom intelektualny od partnera, ale w wielu przypadkach wyższy poziom IQ wzbudza znacznie mocniejsze emocje. Osoby sapioseksualne uważają, że piękni ludzie są w stanie zadowolić ich tylko przez krótki okres czasu, ale na dłuższą metę taki związek skazany jest na porażkę. Pojawia się bowiem znudzenie i irytacja niewystarczająco inteligentną jednostką. Co ciekawe, nawet na serwisach randkowych pojawiła się możliwość wyboru sapioseksualizmu jako jednej z preferencji seksualnych.

Cenię Cię nie za przemijającą urodę, ale za Twój piękny umysł

Należy podkreślić, że osoby sapioseksualne nie doceniają wyłącznie inteligencji. Nie chodzi także tutaj o bycie powierzchownym. Czynniki typu dobre wykształcenie, nabyta wiedza i wrodzony intelekt są po prostu pobudzającymi je czynnikami. Trzeba też pamiętać o tym, że osoby z takimi preferencjami seksualnymi same posiadają wysoki poziom inteligencji, dlatego też są w stanie docenić erudycję i błyskotliwość potencjalnego partnera. Takich osób pojawia się coraz więcej, a duży wpływ ma na to rozwój nauki, sztuki i kultury. Trzeba przy tym dodać, że związki osób sapioseksualnych prawdopodobnie przyczynią się do stworzenia inteligentniejszych pokoleń. Tendencję do sapioseksualizmu wykazują przede wszystkim młodzi ludzie.


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz