make up czy no make up

Na czym polega makijaż make up no make up?

Jeżeli nie chcemy wychodzić z domu bez makijażu, a jednocześnie nie chcemy zbyt mocno się malować, zależy nam na naturalnym wyglądzie, możemy zdecydować się na makijaż typu make up no make up, który sprawi, że będziemy wyglądały świeżo, promiennie, ale nie znające się na rzeczy osoby nie będą w stanie powiedzieć, że mamy na sobie makijaż. Make up no make up jest doskonałą propozycją makijażu na co dzień, może być to makijaż do szkoły.

Make up no make up – od czego zacząć?

W tym rodzaju makijażu, podobnie jak w przypadku wszystkich innych, powinniśmy zacząć od dokładnego oczyszczenia twarzy. Następnie nałóżmy na całą twarz lekki krem nawilżający, co do którego będziemy mieć pewność, że będzie współpracował z naszym podkładem i korektorem. Po nałożeniu kremu odczekajmy chwilę aż dobrze się wchłonie. Następnie możemy przystąpić do nakładania podkładu i korektora, opcjonalnie kremu BB, jeżeli zależy nam na bardzo delikatnym efekcie, a nasza skóra jest nieskazitelna. Podkład nakładamy palcami, pędzlem, lub zwilżoną gąbeczką, w zależności od naszych preferencji. Robiąc delikatny makijaż, pamiętajmy, żeby nie nakładać dużej ilości produktu. Następnie nałóżmy nasz korektor pod oczy. Kolejnym krokiem, który utrwali podkład i korektor jest przypudrowanie twarzy i okolicy oczu. Warto użyć do tego celu drobno zmielonego, transparentnego pudru. Na przypudrowaną twarz możemy nałożyć odrobinę różu w delikatnym kolorze, nada to naszej twarzy życia, będzie ona wyglądała zdrowiej.

Na oczach kończąc

Kolejnym punktem „programu” jest makijaż oczu. Nie używamy tu wielu produktów. Wystarczy matowy cień do powiek w naturalnym, cielistym odcieniu i brązowy tusz do rzęs. Cień nakładamy na całą powierzchnię powieki, tuszujemy górne rzęsy. Warto jest podkreślić brwi specjalnym cieniem w zbliżonym do ich naturalnego odcieniu. Jeżeli nasze brwi tego wymagają, utrwalmy je specjalnym żelem.
Ostatnim etapem jest nałożenie błyszczyka w odcieniu zbliżonym do naturalnego odcienia naszych ust. Makijaż możemy dowolnie modyfikować w zależności od naszych potrzeb.


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz