fryzura a barwa oczu

Jak zmienić nasz wygląd z soczewkami kontaktowymi?

Zadaniem soczewek kontaktowych nie jest tylko korygowanie wad wzroku, ale także spełnianie wielu dodatkowych funkcji. Co więcej, szkła nie są przeznaczone wyłącznie dla osób z zaburzeniami widzenia lecz także dla tych, których oczy są zupełnie zdrowe. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich soczewki kolorowe są prawdziwym hitem. Stały się ważnym elementem poprawiania i zmieniania swojego wyglądu, dlatego też tak ważny jest ich odpowiedni wybór.

Dobieramy kolor soczewek do naturalnej barwy oka

Naturalny kolor oczu, jaki posiadamy, jest podstawowym kryterium, którym powinniśmy kierować się przy wyborze soczewek kolorowych. Od tego zależy przede wszystkim rezultat końcowy, jaki uzyskamy przy zmianie koloru. Dla osób o jasnej tęczówce opcji wyboru jest trochę więcej, gdyż ci użytkownicy mogą sięgać po wszelkie odmiany nawet przezroczystych soczewek. Oczekiwany efekt uzyskamy już przy wzmacnianiu, rozświetlaniu i pogłębianiu naturalnego odcienia (błękit, turkus, indygo).
Inne soczewki powinny wybierać osoby o ciemnym kolorze oczu, gdyż w ich przypadku przy jasnych, przezroczystych szkłach nie uzyskamy zmiany. Najlepsze efekty dadzą natomiast soczewki kontaktowe o nieprzeźroczystej barwie, a pokrycie przez nie tęczówki powoduje zasłonięcie jej naturalnego odcienia. Dla użytkowników ciemnookich dobrym wyborem jest również stosowanie szkieł o ciemniejszych obwódkach, co powoduje wzmacnianie posiadanego koloru oczu i pogłębienie spojrzenia.

Kolor soczewek a barwa włosów

Dobierając kolorowe soczewki kontaktowe do barwy włosów, uwydatnimy naturalne piękno. Każdy z nas posiada określony typ kolorystyczny, który sprawia, że w danych kolorach prezentujemy się dobrze, a w innych nie.
Przy wyborze szkieł do koloru włosów bierzemy pod uwagę następujące cechy: naturalną barwę włosów, oczu i soczewek, a także odcień karnacji. Podstawowa zasada jest dość prosta – im jaśniejsze tęczówki, tym jaśniejsze włosy. Piękno oczu niebieskich wzmocnimy włosami w odcieniach blond i brązu. Zielone oczy dobrze wyglądają w oprawie włosów rudych, czekoladowo – brązowych i w złocistych refleksach. Osoby brązowookie najlepiej prezentują się w świetlistych odmianach włosów blond i rudych, a także tych z chłodnej palety barw.
Efekt całościowy, czyli dobór soczewek kolorowych do włosów, przyniesie najlepsze efekty, gdy będzie współgrać z posiadanym odcieniem karnacji.

Zobacz:  Soczewki progresywne w okularach korekcyjnych - czy warto się na nie zdecydować?

Kolorowe soczewki kontaktowe a ubrania, które zakładamy

Oczywiście decydując się na nowy kolor tęczówek, nie musimy wymienić całej garderoby. Dobrze jest jednak, gdy mamy świadomość, że kolor naszych ubrań może jeszcze bardziej uwydatnić barwę oczu.
Na jaki odcień ubrań powinny decydować się osoby o poszczególnych odcieniach soczewek?

 • Soczewki niebieskie, szare, jasnobrązowe – ubrania niebieskie, białe, szare, różowe, jasnozielone
 • Soczewki szare, szarozielone, jasnobrązowe – ubrania zielone, żółte, pomarańczowe, beżowe
 • Soczewki piwne, zielone – ubrania brązowe, beżowe, żółte, ciemnozielone
 • Soczewki ciemnobrązowe lub ciemnoniebieskie – ubrania czerwone, szare, czarne, białe.

Kolorowe szkła kontaktowe można też dobrać w drugą stronę, a więc do posiadanego już stroju. Najlepsze efekty uzyskamy, dopasowując soczewkę do ubrań na imprezę tematyczną (np. Halloween) lub do kostiumów karnawałowych. W ten sposób uwydatnimy zarówno „kocie oko” jak i spojrzenie wampira.

Soczewki kolorowe na różne okazje

Barwę soczewki wybieramy przede wszystkim ze względu na okoliczności, w jakich chcemy je założyć. Delikatna metamorfoza dopuszczalna jest przede wszystkim w codziennym użytkowaniu. Duże pole do popisu i działania mamy z okazji wydarzeń okolicznościowych – imprezach, dyskotekach, balach karnawałowych czy zabaw sylwestrowych. Warto wtedy sięgnąć po soczewki artystyczne, dzięki którym uzyskamy wręcz piorunujący efekt.

Polski rynek soczewek kolorowych

Do najbardziej popularnych marek soczewek kolorowych zalicza się FreshLook, Crazy Lens (bez mocy optycznej) oraz koloryzujące Acuvue z serii Define. Przygotowaliśmy listę marek z podziałem na kolory i barwy soczewek:

 • FreshLook Colors – niebieski, szafirowy, fioletowy, piwny, zielony, mglisto-szary
 • FreshLook ColorBlends – niebieski, szary, zielony, turkusowy, miodowy, brązowy, ametystowy
 • FreshLook Dimensions – soczewki koloryzujące o zabarwieniach – morska zieleń, pacyficzny błękit, morze karaibskie
 • Freshlook One Day – niebieski, szary, zielony, piwny
 • Acuvue 1-Day Define – Natural Shimmer (akcentuje barwę tęczówki), Natural Sparkle (rozświetla spojrzenie)
 • Air Optix Colors – miodowy, piwny, szary, Sterling Gray, niebieski, brązowy, zielony kamień szlachetny
 • Crazy Lens – czarny, fioletowy, niebieski, niebieski morski, zielony, błękitny, fioletowy, brązowy, turkusowy, ze wzorami (np. Sharingan Kakashi, biało-czerwone)
 • Crazy Lens RX – biały, kocie oko, czarny, Red Devil, Vampire

Przeczytaj także:


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz