skóra w zimie kosmetyki

Jak dbać o skórę zimą?

W okresie jesienno-zimowym nasza skóra jest szczególnie narażona na wpływ czynników zewnętrznych. Wahania temperatur, zimny wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach nasilają problemy z cerą. Dlatego, w tym okresie szczególnie ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad abyśmy mogli cieszyć się zdrową i promienną cerą każdego dnia.

Przed wyjściem z domu skórę należy odpowiednio przygotować. Nie wolno zapominać o kremach, które nawet zimą powinny zawierać filtr UV (nie mniejszy niż SPF 30). Niestety często po wakacjach zmieniamy krem i zapominamy że w okresie zimowym promienie słoneczne odbijane od śniegu maja ten sam negatywny wpływ na wygląd naszej skóry. Ważne jest natłuszczenie skóry. Nawet jeżeli mamy tłustą cerę, pamiętajmy że przez niskie temperatury i suche powietrze może ulegać ona miejscowemu przesuszeniu, łuszczeniu, a co za tym idzie wystąpieniu nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Na rynku jest wiele kremów barierowych chroniących skórę przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, pod taki krem możemy również zastosować produkt który jest odpowiednio dobrany do rodzaju naszej cery.

Warto szukać kosmetyków zawierających w swoim składzie substancje takie jak:

  • masło shea lub gliceryna – idealnie natłuszczają skórę,
  • ekstrakt z aloesu – działający łagodząco na podrażnienia,
  • ekstrakt z alg – zapewniający elastyczność skórze,
  • kwas hialuronowy – posiada zdolność wiązania wody, sprawi, że skóra będzie miękka i nawilżona,
  • witaminy A, C, E – mają ogromny wpływ na oddziaływanie produktu na naskórek i głębsze warstwy skóry.

Piękne usta

Nie zapominajmy o ustach, zimą należy je stale natłuszczać i nawilżać. Do tego celu mogą nam posłużyć popularne pomadki ochronne, ale także balsamy w słoiczkach, albo zwykła wazelina kosmetyczna.

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Okres jesienno-zimowy to świetny czas, aby zregenerować skórę po lecie. Warto więc skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych w gabinetach kosmetycznych np. z mikrodermabrazji, mezoterapii lub zabiegów przy użyciu lasera.

Zobacz:  Na czym polega makijaż make up no make up?

Zrezygnujmy z gruboziarnistych peelingów – skóra w tym okresie i tak bardziej niż zwykle jest narażona na podrażnienia. Zastąpmy je delikatniejszymi produktami, peelingami enzymatycznymi i zabiegami przy użyciu kwasów owocowych.

Odżywianie

Odpowiednia dieta ma również duży wpływ na stan naszej cery. Posiłki powinny być bogate w witaminy A, E, D i C i zdrowe tłuszcze. Najlepiej do diety włączyć ryby, warzywa, kiełki i produkty wieloziarniste. Nie zapominajmy też o piciu jak największych ilości wody.

Mimo, że zima jest trudnym czasem dla naszej skóry, stosując się do zamieszonych wyżej wskazówek możemy wspomóc jej regenerację i cieszyć się zdrową i promienną cerą również w tym okresie.


Artykuł przygotowany przez https://apteka-amica.pl

Przeczytaj także:


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz