makijaż brwi

Jak wykonać makijaż brwi?

Wiele kobiet, które wykonują makijaż oczu popełnia jeden podstawowy błąd – zapominają o brwiach. O tym jak ważne jest podkreślenie brwi, możemy przekonać się porównując swoje zdjęcia z identycznym makijażem, jednak jedno z dodatkowo umalowanymi brwiami, drugie bez. Różnica jest ogromna.

O czym nie wolno zapomnieć przy malowaniu brwi?

Sposób w jaki malujemy brwi jest bardzo indywidualny. Zależy przede wszystkim od cech charakterystycznych naszych brwi i efektu jaki chcemy osiągnąć. Te kwestie determinują również wybór odpowiednich kosmetyków. Na naszym rynku kosmetycznym wybór produktów do brwi w ostatnich latach znacznie się poszerzył. Mamy do wyboru kosmetyki w różnych formach i w różnych odcieniach. Obecnie jesteśmy w stanie znaleźć dobre produkty do brwi na różnych półkach cenowych.

Bardziej zaakcentowane brwi

Bardzo popularnymi produktami są cienie do podkreślania brwi. Możemy zakupić kosmetyki specjalnie przeznaczone do tego celu, lub kupić tradycyjne matowe cienie do powiek. Produkty dedykowane specjalnie do brwi są mniej napigmentowane niż tradycyjne cienie, a tym samym łatwiej jest nimi operować osobie, która nie ma wystarczająco dużo wprawy i przy użyciu zwykłych cieni mogłaby mieć problem ze stopniowaniem intensywności makijażu. Równie często kupowanymi produktami służącymi do makijażu brwi są kredki do brwispecjalne farbki, którymi jesteśmy w stanie zamaskować ubytki brwiach, żele do brwi, dzięki którym zapewniamy im odpowiedni kształt. Z powodzeniem możemy użyć również takich kosmetyków jak choćby cienie w kremie.

Zanim przystąpimy do makijażu brwi

Zanim przystąpimy do malowania brwi, musimy wpierw zadbać o ich odpowiednią regulację. Nawet najlepiej wykonany makijaż będzie wyglądał karykaturalnie, jeżeli nie nadamy naszym brwiom właściwego kształtu. Jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby wykonać regulację samodzielnie, możemy skorzystać z pomocy profesjonalisty. Nada on naszym brwiom pożądany kształt, a naszym zadaniem będzie już jedynie usuwanie odrastających włosków. Odpowiednio ukształtowane brwi są w stanie podkreślić atuty naszej twarzy.

Zobacz:  Błędy, jakie popełniamy podczas opalania się

Przeczytaj także:


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz