makijaż dla skóry tłustej

Makijaż dla skóry tłustej

Kiedy jesteśmy posiadaczkami skóry tłustej, musimy przestrzegać określonych zasad w makijażu. Żeby wyglądał on dobrze, konieczne jest zastosowanie konkretnych produktów, które przeznaczone są do skóry mieszanej, lub przetłuszczającej się. Tak jak w przypadku skóry suchej, niektórych kosmetyków i technik makijażu powinnyśmy unikać. Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi wykonywania makijażu cery tłustej. Dzięki temu będziemy mogły wykonać go tak, że będzie on jak najbardziej trwały i estetyczny.

Matujemy skórę – krok obowiązkowy

makijaż dla cery tłustejZanim przystąpimy do makijażu, koniecznie powinnyśmy oczyścić naszą skórę. Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu matującego, który zapobiegnie nadmiernemu wydzielaniu sebum. Możemy użyć w tym celu lekkiego matującego kremu, lub matującej bazy pod makijaż. Możliwe jest również połączenie obydwu tych elementów. Wybór podkładu powinien być dostosowany do potrzeb naszej skóry. Możemy zdecydować się na podkład mineralny w formie suchej, lub też zainwestować w kosmetyk posiadający właściwości matujące. Wiele firm, które produkują podkłady, ma w swojej ofercie produkty przeznaczone do skóry tłustej i mieszanej. Jeżeli nasza skóra intensywnie się przetłuszcza, zapomnijmy o podkładach rozświetlających, które dodatkowo spotęgują ten efekt.

Wybór korektora pod oczy

Do makijażu zazwyczaj stosujemy korektor pod oczy. Nawet jeżeli nasza skóra intensywnie się przetłuszcza, skóra pod oczami jest delikatna i wciąż ma skłonności do przesuszania. Wybierając korektor miejmy na względzie, że skóra pod oczami ma inne potrzeby.

Konieczne utrwalenie makijażu

Kiedy nałożymy już podkład, musimy go utrwalić pudrem. Najlepiej jest wybrać do tego celu puder matujący, który nie dość, że utrwali makijaż, to dodatkowo znacznie opóźni przetłuszczanie się skóry. Po przypudrowaniu jest czas na nałożenie różu i ewentualnie bronzera. Zadbajmy, żeby i te produkty były w formie suchej. Jeżeli nasza skóra ma poważne tendencje do przetłuszczania, kosmetyki kremowe nie są dla nas.

Zobacz:  Makijaż może być ... toksyczny - jakich składników w nim unikać?

StylistaOnline.pl – poradnik o tym jak prawidłowo wykonać makijaż

logo stylistaonlineJak wykonać prawidłowy makijaż, jakie są typy cery i dlaczego w makijażu oczu nie wolno zapominać o brwiach. Na te oraz na inne pytania dotyczące makijażu, odpowiedzi znajdują się w portalu StylistaOnline.pl.


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Zostaw komentarz